Sieninės spintos taupo namų vietą ir pinigus

sienines spintosSieninės spintos yra pagrindinis namų vietos „taupytojas“ ir daiktų „slėptuvės“ – taip galima tiksliausiai apibūdinti šiuos baldus. Sienines spintas geriausia įrengti tam tikrose nišose, kampe ar palėpėje, mansardoje, o kartais labai puikiai tam išnaudojama erdvė po laiptais, t.y. šiam taupiam baldui taip pat galima taupiai išnaudoti niekam nebetinkamą vietą. Jos puikiausiai įrengiamos ir miegamajame kambaryje, nedidukės – vaikų gyvenamojoje erdvėje, kad jie augdami patys mokytųsi tvarkytis savo kasdieniškus daiktus. Geriausias variantas, jei tik įmanoma (dar projektuojant namą), iš anksto numatyti vietą sieninei spintai, nes tokiu atveju bus sutaupoma ir pinigų (nereikės daryti specialaus spintos karkaso). Sieninė spinta taip pat gali būti kaip pertvara tarp atskirų patalpų ir atsidarinėti iš dviejų pusių, o tai ypač tinkamas variantas vaikų ar paauglių kambariuose.

Pagrindinės sieninių spintų dalys – durų sistema ir vidaus įranga, nuo kurios priklauso šio baldo patogumas. Durys sieninėse spintose gali būti montuojamos įvairiais būdais: atveriamos ir stumdomos, o pastarosios padeda sutaupyti daug erdvės patalpoje. Durims gali būti naudojamos įvairiausios medžiagos, nuo kurių priklauso sieninės spintos išvaizda, o ją reikėtų derinti prie supančio interjero. Sieninės spintos fasadinė, pati matomiausia pusė, gali būti gaminama iš įvairiausių spalvų ir atspalvių laminuotos medžio drožlių plokštės (LMDP), stiklo, veidrodžių ar plastiko ir dažniausiai nuo to priklauso galutinė sieninės spintos kaina. Ant durų įmontuotas didelis veidrodis tikrai bus teigiamai įvertintas šeimos narių, o be to sutaupys vietos ant sienų, kurios galės tapti erdve paveikslams ar šeimyninėms nuotraukoms.

Profiliai šiam baldui yra gaminami iš plieno (jie netinka patalpoms, kur būna drėgna, pvz., vonioje) arba aliuminio (šie rekomenduojami dėl lengvumo ir universalaus bet kokio užpildo pritaikymo). Sieninių spintų vidaus įrangą turėtų planuoti daugiausia ten laiko praleisianti namų šeimininkė, nes ji dažniausiai tvarko, rūšiuoja aprangą ir apavą. Kiek joje bus patogu susirasti daiktus, kokia tvarka bus viskas išdėliota, priklauso nuo sieninių spintų vidaus įrangos, tad tam reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Žinoma, viskas įrengta turėtų būti apgalvotai ir saugiai, nes namuose, kur esama mažų vaikų, net maža neapgalvota detalė gali tapti nelaimingo atsitikimo kaltininke (kad ir aukščiau įrengtas stalčius, kurį mažasis gali užsimesti ant savęs).

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>