Vandens filtrai ir jų poveikis

vandens filtraiGyvybė be vandens neegzistuoja, todėl žmogui, kurio organizmą sudaro 70 procentų vandens, yra būtinas. Deja, bet geriamasis vanduo ne visose šalyse yra sveikas. Lietuvos situacija nėra prasta, ji aprūpinta gėlu vandeniu, net gerdamas čiaupo vandenį Lietuvoje tikrai nenumirsi. Bėda ta, kad kai kurie žmonės įsitikinę, kad čiaupo vanduo neskanus. Esmė tame, kad pats vanduo yra beskonis, o skonio jam suteikia jame ištirpusios organinės (humusinės) arba neorganinės (geležies, mangano druskos) medžiagos. Jų perteklius arba ryškus trūkumas vandenyje byloja apie vandens kokybę. Žmonės perka vandens filtrus už didelius pinigus net gerai nežinodami, koks filtras jiems yra reikalingas, o tai – didelė klaida. Daugiau pasidomėję bet kur išgirsite, kad vandens kokybę gali nustatyti tik vandens tyrimai, o ne jūsų regėjimas, skonio receptoriai ar vandens filtrai.

Vandenį ištyrus matyti, ar yra poreikis šalinti kokios nors jo medžiagos perteklių. Vandens filtrai gali iš vandens išvalyti manganą, nukalkinti arba suminkštinti, išvalyti nuo geležies ir kitaip jį gerinti. Jei gyvenate nuosavame name ir naudojate šulinio vandenį, vandens kokybę būtina tirti dėl nitratų pertekliaus. Tiesa, nuosavuose namuose, įsirengdami vandens sistemą iš šulinio, žmonės be vandens filtrų dažniausiai neapsieina. Tapo įprasta galvoti, kad kad šulinių vanduo geresnis nei tiekimas iš centralizuoto miesto vamzdynų būtent dėl to, kad šiam vandeniui tenka keliauti ilgais vamzdžiais, tačiau taip galima ir apsirikti.

Besiruošiantys vandenį nuolatos distiliuoti turėtų šios minties atsisakyti, nes distiliuotas vanduo praranda mikro elementus ir mineralines medžiagas, kurių reikia žmogaus organizmui. Distiliuoto vanduo pavojingumą patvirtino ir įmonės „Vandens tyrimai“ vadovas. Chemikai, dirbantys su vandeniu ne visada optimistiškai nusiteikę vandens filtrų atžvilgiu. Jų teigimu buvo ne vienas gamintojas, kurio vandens filtrai nedarė jokio poveikio: nei neigiamo, nei teigiamo. Dėl to, prieš perkant vandens filtrą į namus, sužinokite, ar gamintojas yra patikimas, kitaip vandens filtrai gali tik beprasmiškai pilstyti vandenį už papildomas išlaidas keičiant jų kasetes. Tai vadinamieji placebo efektą sukeliantieji vandens filtrai.

Galima daryti išvadas – turėdami įprotį kas dieną gerti reikiamą kiekį sveiko vandens, problemų su sveikata turėsite mažiau nei kiti; vandens filtrai skirti valyti nešvariam vandeniui, turinčiam medžiagų perteklių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>