Veža į Norvegiją ir įmonės, ir privatūs vežėjai

veža į norvegijąveža į Norvegiją įmonių transportas, veža ir pavieniai asmenys, besiskelbiantys žiniasklaidoje, skelbimų portaluose. Kuriais pasitikėti, jei ne dažnai, tačiau kartais prireikia nuvežti kažką į visai ne artimą Norvegiją? Tokių pervėžėjų paslaugų siūlymų tikrai nemažai, o pasirinkti norėtųsi tik patikimiausius. Jei tai darytų įmonės darbuotojai, galbūt tai būtų brangiau, nes, kaip skelbia pastarosios, jų transportu, kai veža į Norvegiją mažus siuntinius, baldus, automobilių detales, statybines medžiagas, langus ar duris bei kitokius krovinius, visa tai yra apdrausta. Tačiau, jei pasitikėti pavieniais vairuotojais, kurie veža į Norvegiją ir keleivius, ir nedidelius krovinius ar siuntas, pervežimas galbūt būtų pigesnis, tačiau neužtikrinta garantija, kad neteks savo lauktuvių giminaičiams ieškoti kalnuose. Dažniausiai fiziniai asmenys, norėdami išvengti įvairiausių mokesčių, vengia pasirašyti reikalingus dokumentus.

Per paskutinius dešimt metų Lietuvą paliko apie 600 tūkst. gyventojų, nemažai jų patraukė į Didžiąją Britaniją, Airiją bei Norvegiją. Jei jau įsikūrėte Norvegijoje, jei toje šalyje jums daug mieliau nei Lietuvoje ir norite savo bei vaikų ateitį sieti su Norvegija, tikėtina, kad norėsis ten išsivežti ir dalelę Lietuvoje buvusių namų. Tokiais atvejais tikrai teks imtis paieškų, kas veža į Norvegiją ne tik keleivius, bet ir didesnius ar mažesnius daiktus. Galbūt įmanoma nedidelius krovinius persivežti ir savuoju automobiliu, tačiau žinoma, kad kelionė į Norvegiją nėra labai lengva, ypač pradedantiems ar nedidelę patirtį turintiems vairuotojams. Todėl dėl saugumo, patikimumo verta savo emociškai ir finansiškai brangius daiktus patikėti toms pervežimo įmonėms, kurios veža į Norvegiją viską, kas reikalinga. Patyrusieji vairuotojai, žinantys šiame maršrute esančių keltų subtilybes, norvegiškų kelių vingrybes, muitinės formalumų sudėtingumus, viską atliks be priekaištų. O štai patiems, pirmąkart pasiryžusiems automobiliu ten važiuoti, gali iškilti nemažai problemų. Jei vyksite nuosavu automobiliu, teks keltis keltu per Baltijos jūrą (priklausoma, kurį maršrutą pasirinksit: per Rygą arba per Klaipėdą, per Ventspilį ir Taliną).

Įmonės, kurios veža į Norvegiją, turi reikiamą transportą, į kurį gali pasikrauti krovinius iki 2 t, 1,8 m x 3,5 m x1,8 m; ir puspriekabėje – 2.5 t, 2 m x 4 m x 2,3 m. Patogiais įmonių mikroautobusais vairuotojai veža į Norvegiją tuos mūsų tautiečius, kurie susiruošė toje šalyje paieškoti savosios laimės, tuos, kas nori aplankyti ten gyvenančius ir dirbančius giminaičius ar galbūt šiek tiek Norvegijoje pasimokyti bei susipažinti su nuostabaus grožio šalimi. Keliaujantiems į Norvegiją mikroautobusu su savimi bagažą galima vežtis nemokamai. Įmonės, turinčios atitinkamą tralą, veža į Norvegiją ir automobilius bei motociklus ar kitokias transporto priemones.

Tačiau niekuomet į siuntas negalima dėti tokių daiktų, kurie yra draudžiami įvežti į Norvegiją. Apie tai, jog siuntoje jų nėra, prieš atiduodant siuntą pasirašo sutartyje jos šeimininkas. Tame draudžiamame sąraše yra:

  • pavojingi bei cheminiai kroviniai;
  • degios prekės;
  • šaunamieji ginklai,
  • tabako gaminiai,
  • meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai, pinigai, taurieji metalai, antikvariniai daiktai, kailiai ar kitokie vertingi daiktai;
  • stiklas;
  • vynas, alus, spiritas;
  • gyvi ar negyvi gyvūnai, žuvys, paukščiai ar kiti gyvi organizmai;
  • bet kokio tipo sušaldyti arba greitai gendantys maisto produktai;
  • visos kitokios prekės, kurios yra uždraustos valstybės ar vietos valdžios institucijų bei įstatymų.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>